×

Категорії

Інформація

Срібні прикраси з історією

Кельтський хрест підвіс

код 5140
  • Виробник: Ardan
  • Наявність: Під замовлення
  • Термін виготовлення: 15 днів
  • Висота: 36 мм
  • Покриття: Чорніння
  • Тип: Кельтський хрест

  • 1 350 грн/шт.Кельтский хрест ручної роботи із срібла 925 проби.

Кельтський Хрест в рівнобічному виконанні, це найсильніший дохристиянський символ.

Історія Кельтського Хреста неоднозначна. Існує багато легенд та їх інтерпретацій про оригінальне значення символу. У сучасному світі, кільцеподібний хрест, перш за все, символ етнічної спадщини і використовується як емблема ідентичності ірландської, шотландської і уельської культур. Термін «кельтський» відноситься саме до культури, а не до будь-якої певній країні або народності, оскільки самі кельти представляли собою великий конгломерат людей різних національностей, об'єднаних спільною культурою і володіли майже до 400 року до нашої ери половиною відомого тоді світу.

У популярних ірландських легендах дизайн кельтського хреста приписують Святому Патріку, який об'єднав християнський хрест з символом місяця. Коли Святий Патрік проповідував нову релігію, кельти-язичники показали йому священний камінь, символ місячної богині, зазначений кругом. Патрік окреслив коло латинським хрестом і благословив камінь. Ідея полягала в тому, щоб висунути на провідний план важливість хреста, але в комбінації з древнім кельтським символом життя. Згідно з іншою легендою кельтський Хрест був введений як символ кельтської християнської Церкви Святим Колубмія, і з цієї причини його називають ще Хрестом Колубмія. Форма, що виникла на Святій Землі, коректувалася в Єгипті, потім Коптська Хрест, який використовували християни-гностики, потрапив на Британські острови перед серединою восьмого століття.

Є припущення, що саме в монастирі Колумби на острові Іона і з'явилася версія хреста, яка послужила натхненням для створення монументальних кельтських хрестів. Ірландський католицький священик без жодного вагання на цей рахунок відповість, що коло Кельтського Хреста - символ вічності, безмежної любові Бога показаної в тому, що він приніс свого сина в жертву, який воскрес, це гарантує будь-якому віруючому надію на порятунок. Коло не що інше, як ореол, і таке може бути пояснення. Друїди поклонялися Сонцю і Місяцю. У їхньому вченні дуже важлива була концепція круглої форми. Якщо просте коло - символ місяця, то рівносторонній хрест представляв рівність, концепцію рівного руху в усіх напрямках одночасно (чотири напрямки Землі). Він бачився в формі, яка ловить вітер будь-якого напрямку, символ повітря.

Висота
36 мм
Покриття
Чорніння
Тип
Кельтський хрест

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
    Погано           Добре